GİTMEK BAZEN GEREK...

2008-06-11 18:17:00


 Gitmek gerek bazen. Her şeyi bırakıp fütürsuzca kaçmak gerek. Toparlanmadan, bir şeyi yerinden kaldırmadan, çayından son yudum almadan çekip gitmek gerek. Yağmur yağarken çıkmak gerek yola. Islak kaldırımlarda çırpınan sulara aldırmadan, büyük bir kuşkuyla, en güzel korkuyla koşmak gerek.

Gitmek gerek bazen. Hiç olmamışları olmayacakları düşünmeden, bir güvercin havalanması gibi, özgürlüğün peşine düşmek gerek. Koşmak, Koşmak; yoruluncaya kadar, çatlayıncaya kadar, anılardan kurtuluncaya kadar.

Gitmek gerek bazen. Elinden tutup kaderin, karanlığın içinden seçmek lazım tüm beyazları. Yeniden bir doğuş lazım güneş gibi. Aşk bedenimi ısıtıncaya kadar, bütün ayrılık defterini yakmak lazım. Dağlarımda akan çağlayan gibi, büyük bir hızla akmak lazım geceye. Geceyi yürüyecek bir mülteci lazım.

Gitmek lazım bazen. Acılar dilini sivriltsin üzerime. Yol kenarlarında gördüğüm papatyalar bir aşk falı baksın, içinden buz gibi bir yalnızlık çıksın. Ellerimi, yüreğimi üşütsün ne çıkar. Yerim yurdum olmasın, tüm kapılar, tüm perdeler kapansın suratıma. Bir kaldırım köşesi yeter mutluluğuma.

530
0
0
Yorum Yaz